Profesionálne masážne služby v salóne ELLE Šaľa

 

Masáž je považovaná za jeden z najstarších liečebných prostriedkov, jej korene zrejme siahajú až do praveku. Prvou reakciou na zmiernenie bolesti je trenie či miesenie, čo sú základné masérske hmaty. Dlhú históriu možno predpokladať aj u masáže slúžiace na odstránenie únavy či k celkovému osvieženiu.

Samotný termín slova masáž je gréckeho pôvodu (massó - hnis, stláčať), podobné slová nájdeme aj v ďalších indoeurópskych jazykoch. Najstaršie doklady o masáži pochádzajú z oblasti Mezopotámie, z Egypta a Číny.

Masáž pôsobí predovšetkým na povrch tela. Pomocou masérskych hmatov dochádza k prekrveniu a tím k začervenaniu až zčervenanie kože. Zvyšuje sa výživa kožných buniek a zlepšuje sa ich činnosť. Masážou pestovaná pokožka sa stáva vláčnou, pružnejšou a pevnejšou a preto toľko nepodlieha tvorbe vrások.

 

Ponuka: klasická  a športová masáž, segmentová masáž chrbta, reflexné masáže chodidiel, bankovanie, tapingtelové sviečky.

Z harmónie vychádza radosť zo života, v harmónii nachádza človek pokoj a uvoľnenie cez harmóniu budú telo a duša posilnené. Takže harmónia je základ zdravia.

Taktiež ponúkame rašelinové zábaly, estetické formovanie postavy, lymfodrenáže - ručná a strojová, detoxikácia tela.